Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 22:17:47
Advert
 

Büyükakın’a bir teşekkür bir rica!

Ülkemizde Korona virüs ile olan savaş tüm hızı ile devam ederken bir buçuk aydır evlerinde kapalı kalan kesim için nihayet iyi haberler gelmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hastalık değerleri düşüşler ile ilgili açıklamaları sonrasında herkesin içinde bir nebze olsun umut veren filizler belirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastalığın ülkemizde rutin bir hal almaya başladığını bunun sevindirici bir gelişme olduğunu paylaştı.

Bu açıklamayı takip eden bir iki gün içerisinde yapılan açıklama ile yine umut verici üstelik bu umut vermekten de öte artık ‘acaba’ sorularının sorulmasını sağlayan cümleler duyduk Koca’dan…

Türkiye’de günlerdir salgının rutin devam ettiğini ve buna ek olarak yapılan test sayısına oran ile pozitif çıkan vaka sayısı arasında olumlu yönde bir fark olduğunu söyledi.

Daha da sevindirici olan nokta ise hem vaka sayısının düşmesi hem de entübe hasta sayısının doğru orantılı olarak düşüşe geçmiş olması idi.

Tüm bunların üzerine her geçen gün iyileşen hasta sayısının da katlanarak arttığını göz önüne aldığımızda bir an evvel gelmesini umduğumuz baharın yaklaştığını düşünmeye başladık.

Neyse ki bu umudumuzu canlı tutan açıklama Erdoğan’dan geldi.

Salgının seyrinin bu şekilde devam etmesi ve Ramazan Ayı’nda mevcut tedbirlere uyulmaya devam edilmesi durumunda bayram sonrası normalleşme evresine geçilebileceğini söyledi.

Umuyoruz ki tedbirlere riayet etmeyi sürdürürüz ve normalleşmeye başlarız.

Normalleşme sürecine geçebilmemiz her kesimden önce toplumun tamamının tedbirlere sıkı sıkıya uyması ile mümkün.

Buna eyvallah!

Amma…

Aması şu özellikle yerel yönetimler bu tedbirlerin yerine getirilmesi adına ne kadar çaba gösteriyor?

Yanlış anlamaya meal vermek istemiyorum ama daha dikkatli özverili olmakta fayda var.

Çaba harcanmıyor demiyorum ama daha itinalı olunması gerektiği düşüncesini taşıyorum.

Geçtiğimiz günlerde ‘’Tahir Büyükakın’a çağrımdır’’ başlığı ile sizlerin fikrine sunduğum yazıda kentimiz hususunda ulaşım konusuna biraz daha çaba gösterilmesi gerektiği hususunu paylaşmıştım.

Bahsettiğim bu hususta hedef karmaşasının yaşandığı çok açık…

‘’Tahir Büyükakın’a çağrımdır’’ başlıklı yazımız hedeflediğimiz noktaya ulaşmış olacak ki ulaşım anlamındaki problem bir nebze olsun çözüme kavuşturuldu.

Hafta içerisinde sefer aralıkları saatte bir olacak şekilde düzenlemeye gidildi.

Bu bağlamda bu şehrin can damarlarından olan yerel gazetelerin önemsendiğini görmek bize ayrı bir mutluluk veriyor.

Gösterilen hassasiyetten dolayı teşekkür etmek ile birlikte özellikle sabah saatlerindeki sefer düzenlemelerine göz atılması ricamdır.

Sokağa çıkma kısıtlamasından ötürü sokaklar şimdilik daha durağan bir seyir içerisinde.

Peki, tüm bu içerisinde bulunduğumuz tabloya rağmen çalışmak zorunda olanlar halen var.

Mesela sağlık görevlileri mesela market çalışanları…

Sözünü ettiğim problemin daha açıklayıcı olması noktasından şahsım üzerinden örnek vereyim.

Ben sağlık personeli olmam sebebi ile bu süreçte de yoğun çalışma tempomuza devam etmek durumundayım.

Hal böyle olunca ulaşım alanının izlediği yolda şahsım için çok büyük önem arz ediyor.

Görev yaptığım kuruma gidip gelirken 105 sefer numaralı Umuttepe- Harmantarla toplu taşıma aracını kıllanıyorum ve işin kötüsü bulunduğum konum itibari ile başka bir alternatifim de yok.

Normal dönemde Sabah 07.30’da Umuttepe Peronlarından hareket eden araç ile kurumumda olmam gereken saat 08.00’de kurumumda görev yerimde oluyordum.

İçerisinde bulunduğumuz olağanüstü durumda ise Sabah 08.10’da Umuttepe Peronlarından hareket eden araç ile kurumumda olmam gereken saatten kırk beş dakika sonra yani 08.45 -08.50 (trafik yoğunluğuna göre süre uzayabiliyor) aralığında kurumumda görev yerimde olabiliyorum.

Sabah ilk hareket eden aracın sefer saatinin bu denli aralıklı olmasından dolayı bindiğim aracın içerisini görmelisiniz.

Aracın içerisinde bırakın sosyal mesafe kuralına uyulmasını adım atacak yer bulamıyorsunuz.

Evet, kısmi sokağa çıkma yasağı göz önünde bulundurularak bu şekilde hareket ediliyor, öğrencilerin okullarına gitmedikleri düşünülüyor ama ya diğerleri…

Her ne kadar ülkenin %80’i izole edilmesi gerekse de dışarıda olanlara üvey evlat muamelesi hiç nazik bir tutum değil.

Kaldı ki toplumun çağrılarına kulak vermeyi ve bunlara göre hamle yapmayı kendisine görev edinmiş bir Büyükşehir Başkanı’na gözünüzün önüne getirdiğinizde…

Umuyoruz ki her zaman halkın yanında olan ve geldiği günden bu döneme kadar hep çözüm odaklı çalışmayı prensip edinmiş Tahir Büyükakın bu konuda da gereken adımları hızlı ve ivedi bir şekilde atacaktır.

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA