Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 11:46:44
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Şampiyonluk için onay bekleniyor…

Geçen hafta, içerisinde,spor bakanı,federasyon başkanı ve 2.-3. Lig kulüpleri temsilcisinin yaptığı toplantıda lig temsilcisinin teklifi ilginçti.Temsilci bu liglerde lider durumda olan takımlarım şampiyonluklarının tescil edilmesini,2-9. Durumdaki takımların tek maç elemasyon usulü ile oynamasını ve 1 takımın üst lige çıkmasını ve bu liglerde düşmenin olmamasını teklif etmiş.Bakıldığında oldukça mantıklı bir teklif.Bu durumda , zaten şampiyonluğunu garanti etmiş gibi olan Kocaelispor artık maç yapmadan sezonu ŞAMPİYON tamamlamış olacak.Bu da bilinenin ilanı olacak.
Ancak bu teklif kendi içerisinde makul ve mantıklı olmakla beraber,bu durumdan etkilenecek BAL ligi ve 1. Lig ne olacak henüz belli değil çeşitli fikirler üretiliyor ama henüz bu olabilir denilebilecek bir fotoğraf yok.Süper ligde de belirsizlik var,bakalım ne olacak? O kadar çok alternatif var ki hangisi tercih edilecek belli değil.Federasyon ise her zamanki gibi etkisiz eleman.Gözü UEFA,FİFA ve iktidarda onların telkin ve isteklerini bekliyor.Kendisinin ürettiği bir şey yok.
Süper ligin oynanmaması ligin mevcut puan cetvelindeki durum ile tescil edilmesi ve dolayısıyla Trabzonspor’un şampiyon ilan edilmesi yönünde özellikle uğraş veren etkili kişilerin var olduğunu duyuyoruz.Bunun yapılabilmesi zor gözüküyor.Zira kimse 3 büyükleri karşısına almak istemez.Zaten bu da adil olmaz.Bu lig mutlaka tamamlanmalıdır.Eğer yenilikler yapılacaksa önümüzdeki sezon için planlanmalı,gerekiyorsa önümüzdeki sezonun boyu kısaltılmalıdır.İkinci bir tehlike de yayıncı kuruluşun sözleşmeden dönme isteğinin dillendirilmesidir.Zaten çökmüş,borçları yüzünden nefes alamayan kulüplerimizin neredeyse yok olmasına varacak sonuçlar oluşabilir.
Kendilerinin olmayan paraları yabancı hayranlığı peşinde çarçur edenler şimdi oluşan bu durumdan nasıl çıkacakları konusunda da hala proje yapmıyorlar.Bunda en başta Futbol federasyonunu kusurlu buluyorum.Kulüplerin yeniden yapılanmasını mecbur tutacak projeler yerine pansuman tedbir olarak kulüpleri bankaların,faizin kucağına attı.Özellikle İstanbul basını, hala yurt dışından alınması planlanan oyuncular ile ilgili transfer haberleri yapıyor.Biz akıllanmayız arkadaş.Bu yabancı hayranlığı her zaman başımıza dert oldu.Oysa bu ülkede 0-19 yaş arası tam 33 milyon genç yaşıyor.
Son yıllarda yapılan yatırımlarda hep müsabakaya yönelik alanlara oldu.Hal böyle olunca oraları doldurmak,popilizmden daha fazla pay almak isteyen kulüp yönetimleri,yine üretmek yerine transfer etme yolunu tercih ettiler.İktidar bu konuda da yanlış yönlendiriliyor.Bu ülkede sporcu eğitimi için yeterli tesis ,proje,vakit yok tüm bunların hele ki böylesi bir ortamda konuşulması gerekiyorken,biz hala mevcut kaostan faydalanmak için CİNLİK yapıyoruz.
Ahval böyleyken Kocaelispor’un da önümüzdeki sezonları şimdiden doğru planlaması,il sporcu potansiyelini kullanacak,bu oyuncuların doğru eğitilmesini sağlayacak şartları oluşturmak için çalışmalar yapması şarttır.Tüm bildiklerimizi unutup yeni şartlara göre bir AKSİYON PLANI hazırlanmalıdır.Profesyonel insanlarla çalışılmalıdır.Yeni yönetim kurulu bu projeye uygun profilli insanlardan seçilmelidir.Büyük şehir belediyesinin sağlayacağı katkıların büyük bölümü bu proje için olmalıdır.Yok yine POPİLİZM rüzgarına kapılırsak hiç istemediğimiz,bize yakışmayan bu yerlere tekrar döneriz.ÜRETMEK,satın almaktan daha ucuz ve süreklidir.Aklımızdan hiç çıkarmayalım

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA