Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 23:45:02
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Yıldız beni şaşırttı ve güldürdü

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan sosyal medyası üzerinden bir açıklama yapmış ve AK Parti’nin 2023 yılına kadar dağılacağı mesajını vermiş.

Tabi bunu yaparken iktidar tarafından gelen kiralık vekil muhabbetlerine atıfta bulunmuş ve “Bunlar ayrılırken birbirini satar” demiş…

Buna yanıtı AK Parti’nin il başkanı olan Mehmet Ellibeş vermiş. Açıklamasına baktığınızda mutlaka anlayacaksınız, Ellibeş gerçekten çok sertti. Yani vermiş veriştirmiş. Türkkan’ın ne geçmişteki MHP siyasetini bırakmış ne de başka bir özelliğini.

Bakın buraya kadar her şey normal…

Yapılan işin adı siyaset. Bu adamlar karşılıklı olarak birbirlerini mahkemeye verseler yargıdan çıkacak sonuç, “Siyaset yapıyorsunuz. Böylesine eleştirilere sabır göstereceksiniz” şeklinde olurdu.

Kısacası sizin anlayacağınız bir tarafta itham, diğer tarafta ise buna yanıt ve yine karşı itham var. Dahası bunlar artık bizim siyasi doğamızda var olan şeyler.

 

BİRAZ GÜLÜNÇ BULDUM

Mehmet Ellibeş’in bu sert üslubuna İYİ Parti cephesinden yanıt gecikmemiş. “İl başkanına il başkanı yanıt verir” kabilinden olsa gerek Şanbaz Yıldız bir açıklama yapmış ve ilginç ilginç cümleler kurmuş. Tabi okuyunca biraz tebessüm ediyorsunuz.

Şanbaz Yıldız keşke bu açıklamasını daha dikkatli yapsaydı. Açıklamayı kim hazırladı merak ediyorum. Farklı bir dilde hazırlandı da tercümesi yapılırken mi hatalı çevrildi, açıkçası bilemiyorum…

Fakat kim yaptıysa yaptı artık, baştan sona açıklar yığını…

İYİ Parti böyle yaparak aslında kendini ihbar etmiş…

Bir yerde küçük düşürmüş…

 

ŞANBAZ YILDIZ NE DEMİŞ?

Şanbaz Yıldız ne demiş biliyor musunuz?

“Açıklamayı yapan milletvekili Lütfü Türkkan. Ona yanıtı yine bir milletvekili vermeli…”

Yani aynı makamda olmanız şart. Yarın şuna demeye getiriyor sözü, “Bakın il başkanı olarak Mehmet Ellibeş’e yanıtı ben veriyorum…”

Sizce de bir parça komik değil mi?

O zaman AK Partili cenahın CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet’çe yönetilen İzmit Belediyesi ile ilgili herhangi bir eleştirisine İYİ Parti’nin il başkanı Şanbaz Yıldız ve İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz’in yaptığı savunma açıklamalarını görmezden gelmeliyiz.

Dikkate bile almamalıyız…

“Sana düşmez”…

“Senin ne haddine”…

“Ey CHP’liler; İzmit Belediyesi’ni savunmak İYİ Parti’yi bırakın, size bile düşmez” demeliyiz…

Siz ittifak yaptığınız bir partinin belediye başkanını yukarıya yaranmak için savunmak zorunda kalabiliyorken, bir il başkanının, kendi partisine yapılan, kendisine göre haksız ve mesnetsiz bir iddiaya karşı savunması neden abes duruyor, onu pek anlayamıyorum.

Bu açıklamayı yaparak açıkçası Şanbaz Yıldız gerçekten kendini komik duruma düşürmüş. Ya metnin hazırlanması ile ilgili ekipsel bir sıkıntı yaşamış, bu büyük boşluk onun da dikkatinden kaçmış ya da bu tür açıklamaların ne anlama geldiğini kendileri de çözememiş…

 

 

 

Şu partileri değiştirme olayı!

Gelelim diğer konuya…

Şu parti değiştirme olayı…

Meseleyi hemen Refah-Yol hükümetinin nasıl bittiğini anlatarak anlatayım…

Necmettin Erbakan’ın başbakanlığında kurulan hükümet tam 11 ay içinde memleketi ve ekonomisini tam manası ile adam etmeye başlamıştı ki, 28 Şubat’ın satılmışları devreye girdi.

Başta 8 yıllık kesintisiz eğitim olmak üzere çeşitli uygulamalar ve darbe tehditleri ile memleketin dibine dinamit koyulurken, diğer taraftan Erbakan’ın birikimlerini tarumar ettiler. Kasa tam takır hale getirildi. Bırakın sıfırı, eksiye düşen bir ülke oldu Türkiye.

 

DYP’Lİ VEKİLLER DİK DURAMADI

O dönem hükümetin düşürülmesi için Ankara’da tam manası ile bir milletvekili pazarı kuruldu. Bu pazarda Refah Partisi’nden galiba bir kişinin adı geçmişti…

Fakat DYP adeta darmadağın oldu. Tansu Çiller o dönemde liderlik vasfını kaybetti. Vekillerinden bazıları silah zoru ile bazıları da ekonomik vaatlerle DYP’den koparıldı. Öyleleri vardı ki, DYP’nin sıralarında vekil olmasına rağmen Çiller’in azınlık hükümetine bile destek veremediler.

Ne kadar aptalca değil mi?

 

REFAHLI VEKİLLERDE SAPMA OLMADI

Milli görüş çizgisinden ise Erbakan’a uygulanan ahlaksız ambargoya rağmen herhangi bir sapma olmadı. Büyük Birlik Partisi’nin efsane genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu bile sapmadı, fakat DYP’liler bir anda çaptan düştü.

Davalarını ve ülke sevdalarını sattılar.

Yükselişe geçebilecek bir ülkenin tekerine takoz olmayı tercih ettiler.

Dik duramadılar…

Adam olmadıklarını ortaya koydular.

 

BUGÜN DE AYNI ŞEY VAR

AK Parti de her ne kadar milli görüş gömleğini çıkardıklarını söyleyenlerce yönetilse de yine milli görüş çizgisinden gelen isimler var…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan itibaren…

Bu zamana kadar AK Parti içinden de birçok parti çıktı ve bir şeyler yapmaya çabaladı. Lakin hiçbiri sonuç elde edemedi.

Hepsi bir oldu, fakat tıpkı Mehmet Ellibeş’in söylediği gibi kayadan en fazla toz alabildiler.

Şimdi de Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu da ekipleri ile birlikte yeni aşklara doğru yelken açtılar.

Fakat belli ki işleri bir hayli zor. Bu nedenle daha şimdiden hem CHP’den ve hem de İYİ Parti’den “Gerekirse milletvekillerimizi kiralık olarak gönderebiliriz” türünde açıklamalar yapılıyor.

Kısacası yapılan bu milletvekili transferleri, AK Parti’den ayrılıp parti kuranlar ya da yeni yolculukların heyecanına kendilerini kaptıranlarla ilgili bugünün iktidarının sicili diğerlerine göre daha temizdir. Hal böyle iken siyasi yapımıza “Kiralık Vekil” olayını sokan ve bunu dikte eden bir zihniyetin temsilcilerinin böylesine sahte duruşları ile ortaya çıkmalarına ne diyebiliriz ki…

 

 

Kaman da aynı hataya düşmüştü

İYİ Parti’nin 31 Mart’taki Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Dr. Serdar Kaman da benzer bir hataya düşmüştü. Serdar beyi gerçekten çok sever ve takdir ederim. Kendisi hekimdir. Mesleki anlamda çok başarılı işlere imza atmış, siyaseten heyecanını hiçbir zaman kaybetmeyeceğini düşündüğüm bir isimdir.

Fakat geçtiğimiz günlerde onun da Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir açıklaması vardı. Büyükşehir yetkilerini biraz basite indirgeyip “çöp toplamaya” kadar düşürmüştü.

Açıkçası söylemleri mi yanlış aksettirildi, yoksa kendisi gerçekten bu açıklamayı yaptı mı, açıkçası tam olarak vakıf değilim. Zira Büyükşehir Belediyesi’nin çöp toplamak gibi bir görevi yok. Bu işi zaten ilçe belediyeleri üstlenmiş durumda.

 

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA