Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 03.08.2020 SAAT 12:43:18
Advert
Advert Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Babacan ekibini ciddiye almak lazım

Türk siyaseti gerçekten çok ilginç bir döneme giriyor.

Kabul edersiniz ya da etmezsiniz, ancak yeni oluşumlar öyle veya böyle hep gündemi meşgul ediyorlar.

Özellikle Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi üzerinde kamuoyu yoğun şekilde üzerinde duruyor.

Çünkü çok ciddi bir hareket olduğu izlenimi veriliyor topluma.

Aslında bir Ali Babacan’ı, eski bakanları, milletvekillerini, meseleye yerelden bakacak olursak bir Nihat Ergün’ü, bir Ali Ufuk Yaşar’ı gördüğünüzde ister istemez siz de aynı ciddiyetle bu oluşuma bakıyorsunuz.

Dahası “Bu kadar ciddi adam heyecan olsun diye bir araya gelmemiştir herhalde” diye düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz…

 

PEKİ, PARTİ İLGİ GÖRÜR MÜ?

Türkiye’de güçlü ya da güçsüz ayrımı yapılmadan yeri kurulan tüm siyasi partiler mutlaka bazı kesimlerden önemli oranda destek görmüştür.

En azından ilgisini çekmiştir.

Hiçbir şey olmasa bile başarılı olup olamayacağını merak etmiştir…

Bütün bunlar o partiye gidişlerin de öncelikli olarak merakla başladığını bizlere göstermiştir.

Fakat Ali Babacan’ın DEVA’sını ben bu perspektifin biraz daha dışında görüyorum. Çünkü siyaset sahnesine çok farklı bir şekilde girdiler.

Bir kere çok genç bir ekibin desteği ile Babacan kendini politik sahnede farklı bir noktaya koydu. DEVA Partisi bugün için Türkiye’nin ilk dijital partisi diyebilirim. Çünkü bu konu tamamen konunun uzmanlarına emanet edilmiş durumda.

Şayet Cüneyt Özdemir yapılan program 2 milyonun üzerinde bir izlenme oranına sahip olduysa bu genç ve teknik ekip sayesinde olmuştur.

Haliyle ekibin ortaya koyduğu bu dijital performans DEVA’ya olan ilginin de etkinlik kazanmasına sebep olmuştur.

 

İKTİDAR CİDDİYE ALMALI!

Ali Babacan ve partisinin kuruluşunda bulunanlar elbette AK Parti’den kopanlar. Fakat elime geçen anket sonuçlarına göre bu hareketin seçmen profilinde en çok beslendiği kesim ise İYİ Parti görülüyor.

AK Parti ise bazı anketlerde ikinci, bazılarında ise üçüncü sırada…

Fakat bu iktidardan bu tarafa doğru kayışın olmayacağı anlamına gelmez.

Ben DEVA’nın Ankara’daki tanıtım toplantısına da katılmıştım. Orada Ali Babacan’ın kullandığı “Bazı arkadaşlarımızın gönlünün bizimle birlikte olduğunu, ancak bunu net şekilde açıklayamadıklarını, bugün için yanımızda olamadıklarını iyi biliyoruz. Bu günler de geçecek” sözünü çok ciddiye aldığımı söylemeliyim.

O yüzden bence iktidar bu durumu dikkate almalı ve buna göre adımlarını atmalı…

Yoksa bugün için diğer partileri daha fazla etkilediğini gösteren ciddi anketlerde farklı bir yanılgı ortamı da oluşabilir.

 

 

 

Kongreler inşallah bu kez ertelenmez

 

 

AK Parti’de insanların merakla beklediği bir konu var; o da şu kongreler meselesi…

Yalnızca iki ilçede kongre yapılabildi. Sonrasında ise Kovid-19 salgını dolayısıyla olayı durdurduk. Ardından her ne kadar tarih belirlendiyse de salgının durdurulamaması nedeniyle yeniden ertelenmesi uygun bulundu.

Tabi konu insan sağlığı olunca hassas olmakta fayda görüldü.

Şimdi yeniden tarih belirlendi. Kocaeli’deki kongreler 5 Eylül’den itibaren yeniden yapılmaya başlanacak. Tarihler tek tek açıklandı.

Fakat bu tarihler henüz taslak metin şeklinde. Belirtilen tarihlerin kabulü yalnızca genel merkezin onayını bekliyor. Belki de onlar bir gün önce, bir gün sonrasına yeniden gün verecek.

Ancak bizim için inşallah bir daha erteleme olmaz duygusallığı var. Çünkü merak had safhada. İlçelerdeki adaylar kimler olacak, emin olun çok merak ediyoruz.

 

 

 

Şu İstanbul Sözleşmesi üzerine…

 

 

Daha önce de söylemiştim…

Yine belirtmekte fayda görüyorum.

Bu konuda fazla diretmeye, toplumun ve aile yapımızın dibine dinamit koymaya gerek yok. Devlet oluşumunun içine etmek istiyorsanız sözleşmedeki ısrarınızı sürdürün…

Ancak aile bağlarının güçlü kalmasını sağlamak, kadın ve erkek arasında gerçek bir eşitlik kurmak istiyorsanız bir an evvel bu sözleşmedeki imzanızı çekin…

Bu sözleşmenin altına imza atmak emin olun insanlığa ihanettir…

Açık olmakta fayda var, bu iş olmamalı ve asla kabul edilmemeli.

Bu işin sonunda kurulabilecek “Yoksa” kelimelerinin ucu bucağı olmaz gibi bir şey…

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA