Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 21:37:39
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Süper Lig’de ilk izlenimler

Geçen hafta itibariyle başlayan ligimizde ilk iki haftanın maçları oynandı. Sporda çok uzun süre olan 3 ay sadece bireysel çalışmalarla ve son bir ay da kontrollü olarak yapılan sınırlı takım antrenmanlarıyla bir futbolcunun hazır olmasını beklemek hayal olurdu. Nitekim maçları seyrettiğimizde bunları görüyoruz.Özellikle kas ve diz sakatlıklarının olabileceğini zaten ön görmüştük.Doğal olarak koordinasyon eksikliği de en çok göze batan eksiklik. Bu yüzden maçlarda birçok hata yapılıyor,bu yüzden goller oluyor.Bunların hepsi normal , beklenen şeyler. Haaa tabii birde her sezon sonuna yaklaşıldığında şampiyonluk adayı kulüplerin antrenör ve yöneticilerinin kendilerine kumpas kurulduğu yönündeki ağır ithamları da var. O da bu hafta itibariyle başladı. Meşhur imparatorumuz her zamanki gibi konuyu açtı ve bir yerlere mesajları iletti.

 

Türkiye’nin en çok şampiyon olan en çok kupa kazanan,en üst seviyede Avrupa başarısı gösteren takımı Galatasaray’ın imparatoru , kendisi aleyhine gördüğü en küçük hatada ortalığı yangın yerine çeviriyor. Ya arkadaş sen şampiyon olurken de mi çeşitli oyunlar vardı? Ama bu sefer işi zor. Zira karşısında Trabzonspor lobisi de var. Uzun yıllardır şampiyonluklara hasret,tutkun bir taraftar takımı olan Trabzonspor,bu yıl hak ederek geldiği bu noktada elbette şampiyon olmak istiyor. Bu isteğini de özellikle siyasiler üzerinden oluşturulan baskı ile en üst düzeyde gösteriyor. Bu cephe de Başakşehir Başkanının Cumhurbaşkanına yakınlığı üzerinden federasyonu,hakemleri manipüle ettiği yolunda hem internetten,hem de açık bir şekilde Trabzonspor kanalı olan “A spor ekranlarından” yoğun bir algı çalışması yapıyor.

 

Hatırlarsanız,federasyonun ligleri başlatma kararı sonrası yazdığım yazıda, “Federasyona, liglerin iptal edilmesi,lider olan Trabzonspor’un da şampiyon ilan edilmesi yönünde çok fazla baskı yapıldığını, federasyonun da bundan kurtulmak için alelacele ligleri başlattığını yazmıştım. Şimdi Galatasaray büyük olasılıkla şampiyonluktan düştüğü için, çekişme Başakşehir-Trabzon arasında olacak. Her puan kaybından sonra ortalık karışacak,demeçler havalarda uçuşacak.Hatta olay yargıya kadar uzandı. Bizim pastacı federasyonda kenara çekilip “yiyin birbirinizi” diyerek liglerin bitmesini bekleyecek.

 

Bakın, yıllardır yazar,söyler ve eleştiririm en küçük bir iyileşme dahi olmamış tam tersine,federasyon özerk olduktan sonra taraftar kılıklılardan oluşan kurullar marifetiyle işler daha da berbatlaşmıştır. Televizyonlardaki futbol programlarını izlediğinizde,hiçbir maçı hakkıyla kazanan takım olmadığını 7-8 gol kaçıran takımın aleyhine verilen yanlış bir karar ile 3-5 pozisyon sonrası olan golün tartışmasını yapıyorlar. Buna maalesef TRT de dahil. Eski hakemlerin ulemalık yaptığı, saçma sapan programlarla insanların kafaları karıştırılıyor. Kısaca nereden tutsak elimizde kalıyor.Bu durumdan gerçekten futbolu seven,takımına samimiyetle bağlı gerçek taraftarı üzüyor ama maalesef bu tür taraftar azınlıkta .Büyük bir çoğunluk taraftar kılıklı “Güruh” ve bu ortamdan besleniyorlar. Anlaşılan,futbolun heyecanını, sportif güzelliğini, kitleler arasındaki iletişim ve hoşgörüyü hiçbir zaman yaşayamayacağız

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA