Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 22:30:06
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

Ve sahne…

Oynanacak,oynanmayacak derken “Pastacı Federasyon” uzun toplantı sonrası 2. ve 3. Liglerin oynanmasına karar verdi ve bu kararla İnşaallah 18 Temmuz da ligler başlıyor. Belirsizlik en kötü şeydir. İnsan huzursuz olur,plan yapamaz tüm kulüplerimiz de bu durumdaydı, en azından şimdi doğru veya yanlış net bir karar çıktı. Hayırlı olsun. Kocaelispor zaten 18 Temmuz da lig başlayacakmış gibi çalışmalarını sürdürüyor. Üç maç daha kazanırsak matamatiksel olarak ta şampiyon olacağız. İşin zor yanı, bu kadar aradan sonra futbola fiziken ve ruhen bıraktığımız yerden dönebilmek. Tabii bu tüm takımlar için geçerli. Bizim avantajımız ise kadromuzun rakiplerimize göre çok daha güçlü olması. Olumsuzlukların eşit olduğu bu dönemde normal lig dönemindeki kadro gücüyle yaptığımız başarıları tekrar edeceğimize inanıyorum.

 

Kadrosuyla, yönetimiyle, iletişimde oldukça başarılı teknik direktörüyle, süper lig seviyesi taraftarıyla ve en önemlisi Büyükşehir Belediye başkanı sayın Tahir Büyükakın’ın tam desteğiyle oluşan sinerji 3. Ligin çok çok üstünde. Bunun sonucu da ilk kez tadacağımız 3. Lig şampiyonluğu. Bunu yazarken bile içimden buruluyorum. Nerelerden nerelere geriledik. Kent 3. Lig şampiyonluğu için süsleniyor. Sloganlar oluşturuluyor. Reklam panolarında resimler,dilekler. Bunlar elbette güzel ve uzun zamandır özlediğimiz şeyler ancak geçmiş başarıları düşündükçe kentin bu seviyedeki başarılara bile çok sevinir haline biraz buruk bakıyorum. Ne olur beni affedin içimden geçeni yazdım. Asla başarıyı küçümsemiyorum.

 

Diğer takımımız ki bence şu ana kadar ligin flaş takımı Belediye Derince spor’da çalışmalarını sürdürüyor. Onlar için çok daha zorlu bir süreç gözüküyor ve şu ana olan başarılarını sürdürmek ve hatta onun üzerine çıkmak zorundalar. Önce Play-Off gurubuna kalmak daha sonra da oradan çıkmak kolay değil. Kocaelispor bunu iki defa başaramamıştı. Bu zor dönemden başarıyla çıkmaları en büyük dileğim. Haydi Derince, bu yıl Kocaeli’nin yılı olsun bir tarafımız eksik kalmasın.

 

Gölcükspor, bu yıl da altlardan kurtulmanın derdinde. En önemli oyuncusu İsmail’i de Fenerbahçe’ye verdi.Bu erken transfer oyuncunun performansını etkilemez İnşaallah zira bu  sıkıntılı dönemde ona daha fazla ihtiyaç duyulacak. Gölcükspor’un önümüzdeki yılları kapsayacak projeyle önemli değişimlere gitmesi gerekir. Yoksa her yıl bir ileri bir geri gelgitler yaşar. Alacağı kararlarda akılcı ve ısrarcı olmalılar. Yaşanan salgından sonra iyice daralan mali yapılarla eski alışkanlıkları sürdürmek mümkün değil. Yerel ,sporcu kaynaklarını yetiştirip bu oyunculardan verim almak ve İsmail’de olduğu gibi bu oyuncuları üst liglere pazarlamak gibi bir yapılanma bence en uygun olanıdır.

 

Darıca GB. şampiyon olunan yılda yaptığı fahiş hataların cezasını çekiyor. Kendi üretmediğin mali kaynağı kullanarak alınan başarıların, bu kaynak kesildiğinde kulüplerin sonunu getirdiğine çok şahit olduk. Bunu tekraren yaşan kulüptür Darıca GB. ama aynı yanlışları yapmaya hep devam etti. Şimdi de ne olacağı belli değil. Allah yardım etsin.

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7778 TL 7.7468 TL
Euro
EURO
9.1135 TL 9.0771 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA