Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 22:44:31
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

İsimler yüce, verilen göreve cüce

Kocaelispor’da ,yönetimler değişse de uygulamalar asla değişmiyor.Yerleşmiş kültür her geleni etkiliyor. Her seçilen yönetici ve/veya başkan bir anda “Futbol uleması” oluyor. Futbolla ilgili tüm bilgilere kavuşuyor. Bu durumun Kocaelispor’u ve Türkiye futbolunu getirdiği durum da ortada. Kocaelispor battı, futbolumuz iflas etti. Hal böyleyken hala, geçmişte yapılan hatalara devam ediliyor. Büyükşehir belediye başkanımızın büyük desteğiyle geçmişte kulübümüzde uçuk mukaveleler yapmış futbolculara yapılan yüklü ödemelerle açılan transfer ve oluşturulan iyi kadroyla gelen şampiyonluk eski alışkanlıklarımızı debreştirdi.

 

Tarihinde çok büyük şampiyonluklar olan Kocaelispor camiası 3. Lig şampiyonluğunu abartılı şekilde kutlama hazırlıkları yapıyor. Şimdiden Süper Lig naraları atıyor. Ama bu isteğini destekleyecek bir proje henüz ortada yok. Yine Belediye kaynaklarıyla harcamalar yapmak, yine bu kentin parasını günlük reflekslerle alınan doğru/yanlış kararlarla harcamak alışkanlığını devam ettireceğiz gibi gözüküyor. Yıllarca eleştirdiğim “Sefa Sirmen yönetim kültürü” devam ediyor. Şimdi sayın Tahir Büyükakın’ı da o yönde yönlendiriyorlar gibi görünüyor.

 

Bu girişten sonra gelelim yazı başlığına; Kocaelispor yönetim Zeki Kaya liderliğinde,Kamuran Akşar,Osman Çakır ve Nuri Çolak amatör takımlardaki ve yurt içindeki futbolcuları izleyip tavsiye edeceklermiş.Yani geçmişte de zaman zaman yapılan ama hiç verim alınamayan bir uygulama tekrar yapılacak. Bu isimler kim biliyormusunuz “ey yönetim” Kocaelispor tarihinde çok önemli başarılar kazanmışlardan en gelenleridir. Hepsi diplomalı antrenör, sizlerin en çok bileninizin bilgisi, onların unuttuğundan azdır .Biraz saygı lütfen.

 

Bu isimlerin her biri “Futbol şubesini” sizsiz de mükemmel yönetir. Zeki Kaya’yı getirin futbolun başına verin bütçeyi ,yapsın ekibini/projesini Kocaelispor’un hem bu gününü hem de geleceğini planlasın.”İzmit çocuğu,her şeye yeter” sloganının içi boş olduğunu transfer açılır açılmaz gördük, ilk diskalifiye bizim çocuklarımız oldu. Neredeyse hiç oynatmadığımız oyuncular transfer edip bizim çocukları dışladık. Kendinize güveniyorsunuz ama bu kentin yetiştirdiği futbol adamlarına güvenmiyorsunuz. Ne kadar büyük çelişki.

 

Yönetimlerin asli görevi, hedef belirlemek, hedefe uygun kaynak oluşturmak, bütçe yapmak ve denetlemektir. Bunun dışında teknik konularda hizmet almaktır. Bunu yaptığınızda doğru yöneticilik yapmış olursunuz. Teknik konularda karar vermek sizin işiniz değildir. Bunları yıllardır yazar/söylerim bu görevlendirmeden duyduğum rahatsızlıktan dolayı bir kez daha hatırlatmak istedim.

 

“BaşarI” herkes bilgi ve becerilerine uygun görevlerde olduğunda,bunları kullanacak imkan bulduğunda, gelir. Türkiye’deki futbolun iflas etmesi hep bunların tersinin yapılması nedeniyledir. Kocaelispor’un da geçirdiği onca sıkıntı da hep bu yüzden olmuştur. Günlük başarıları ayyuka çıkarıp kulüplerin geleceğine ipotek koyan zihniyetten uzak duralım. Belediyenin oluşturduğu kaynakları üretime yönlendirelim . Üretelim, satalım, kazanalım, büyüyelim “sağlıklı gelişim” ancak böyle olur. En çok yanılanlar “Ben her şeyi biliyorum” diyenlerdir.

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA