Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 29.09.2020 SAAT 00:13:50
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

Yasemin Özdemir, Gebzeli ise ne olmuş?

 

 

Bizim insanımızı anlamak çok zor…

İnanın bana çok zor…

Ne yapsanız kendinizi beğendiremeyeceğiniz bir dünyada ve ülkede yaşıyoruz.

Zamanında kullanılmış bir söz vardı:

“Bu ülkede herkes cumhurbaşkanı, herkes başbakan ve herkes aynı zamanda teknik direktör…”

Evet, aynen öyle…

Türkiye’de herkes, her şeyi bilmek zorunda sanki. Yorumlarımızın ucu bucağı yok. Bilsek de konuşuyoruz, bilmesek de…

Karamsarlığa kapıldığımız ve yüzde yüz hatalı olduğumuz noktalarda bile kendimize bir çıkış yolu bulmanın derdindeyiz.

Kolay kolay kimseyi beğenmeyiz. Hatta başarılı olup olamayacağına bakmadan bir göreve getirileni “Neden o oldu?” diye soramayız. Ama “Neden oradan seçtiniz?” diye absürt bir suali gündeme getirmekten geri kalmayız…

Şimdi AK Parti’de genel merkez yönetimi, il kadın kolları başkanlığına yeni bir ismi getirdi. Tabi meselenin aslında dününe bakmamız lazım. Şimdi eski başkan Serpil Yılmaz’dan söz edecek değilim. Neticede görevinden ayrıldı. Bundan sonra kendisine başarılar dilemek durumundayız.

Yerine bir isim seçilecek ve bu nedenle Tuğba Şensoy, Seda Kardaşlar Çelik, Büşra Özbay ile Özlem Ekşi Şahinkaya, Ankara’ya davet edilmişlerdi. Fakat başkan daha farklı bir isim oldu. Gebze Belediyesi’nin meclis üyelerinden olan mimar Yasemin Özdemir, alınan bir karar ile AK Parti’de il kadın kolları başkanlığına atandı.

Açıkçası çok tanıdığım bir kişi değil kendisi. Ancak kararın duyulmasının ardından yaptığım birkaç görüşmede kendisinin açıkçası temsil kabiliyeti fazla olan bir isim olduğu fikrine kapıldım. Vizyon konusunda AK Parti’nin kadın teşkilatlarına daha bir ciddiyet kazandıracağı kesin gibi bir şey…

 

GEBZE’DEN BAŞKAN ATANAMAZ MI?

Fakat bazı kesimler yapılan bu atama ile ilgili olarak Yasemin Özdemir hakkında öyle atıp tutabilecekleri bir şeyler bulamamış olacaklar, Gebze’den bir ismin atanmış olmasını dillerine dolamışlar.

“Vay efendim, diğer ilçelerde adam kıtlığımı vardı, gittiniz Gebze’den atama yaptınız!”

Eskiden saçmalarken bile kullandığınız o sözlerden insanlar kendilerince çıkarım yapabiliyorlardı. Söylemek istedikleri belliydi en azından. Şimdiki gibi belden aşağı çalışıp, saldırgan bir tutum sergilemezlerdi.

Yahu, yeni atanan bu Yasemin Özdemir isimli kadın, Gebzeli bir siyasetçi ise ne olmuş?

Unutmayın ki, AK Parti’nin kadın yapılanmasının en revaçta olduğu dönem Oya Tunçel’in başkanlığındaki dönemdi. Oya hanım son derece demokrat, ne söylediğini bilen, samimi ve tevazu sahibi bir partili olarak kadın kolları yapılanmasına ve doğal olarak AK Parti teşkilatlarına büyük faydalar sağlamış bir başkandı.

Şimdi yapılanlar ve yapılabilecekler ortada iken Yasemin Özdemir’in Gebzeli olması üzerinden yorumlar yapmanın derdine düşmek en hafif tabirle işgüzarlıktır.

Hele bir durun, yeni başkana biraz süre tanıyın. Eğer bir eksiklik peydah olursa Gebzeliliğinden önce onu tartışırsınız. Yoksa bu ismin nereli olduğuna çok fazla takılmayın…

 

GENÇLİKTE NE OLACAK?

AK Parti’de il kadın kolları başkanı belirlendi. Şimdi gözler gençlik kolları başkanının kim olacağına çevrildi.

Malum, Emre Kahraman yaş haddinden dolayı görevi bırakıyor.

Onun yerine de yapılan bazı değerlendirmelerin ardından tam 7 isim parti genel merkezine davet edildi. Şimdi bizler genç Emre’nin yerine atanacak ismin kim olduğunu merak ediyoruz.

Önce isimlere bakalım…

Genel merkeze davet edilen yedi isimden biri Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak…

Ayrıca Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koçy, eski ilçe gençlik kolları yöneticisi Mücahid Çimen ile il gençlik kolları yönetiminden Mehmet Ceran, Halim Burak Mete ve Ozan Denli Başkent’e gittiler.

Bu isimlerden biri mi atanacak bilmiyoruz. Zira kadın kollarında çağrılan isimlerin dışında bir kişiye başkanlık nasip oldu.

Fakat ben bu konuda biraz tarafgirlik yapacağım…

Tanıdığım ve bildiğim için söylüyorum;

Açıkçası benim gönlüm Körfezli Doğan Orak’tan yana.

Sevgili Doğan’ın ilçe gençlik kolları sürecinde ortaya koyduğu performans genel anlamda çok başarılıydı. O Kadir Alçık’tan aldığı bayrağı iyi bir noktaya getirdi diyebilirim ve samimiyetini de tartışacak değiliz.

Kendisi için hayırlı olsun.

Ama bizler en kısa zamanda yeni il gençlik kolları başkanının da açıklanmasını bekliyoruz…

 

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA