Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 29.09.2020 SAAT 00:41:15
Advert
 
Mehmet ÖZMEN

İZGAZ’dan zimmet suçuyla atılan Koçak, kurultay delegesi oldu

Siyasetin nabzı şu an CHP’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek 37. olağan genel kurultayında atıyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, yıllardır eleştiriliyor. CHP’ye ne verdi, ne katkısı oldu hep tartışılır. Özellikle büyük seçim yenilgilerinden sonra koltuğu kaptırmamak için gösterdiği çaba, takdire şayan!

CHP’de pandemi nedeniyle bu kurultayın havası kısmen daha sakin geçecek gibi görünse de, adaylar var.

Düzenin değişmesinden umudu kestiği için kopmalar var.

Son yerel seçimlerdeki Kılıçdaroğlu’nun başarısı mıydı yoksa AK Parti’ye tepkilerden doğan kısa süreli bir parlak dönemi mi yaşıyoruz bunu zaman gösterecek. Kılıçdaroğlu, bu başarıya rağmen hala eleştiriliyorsa gerçek ve kalıcı bir başarıdan söz etmek mümkün değil gibi gözüküyor.

Gelelim bu kongrede CHP’nin geleceğini belirleyecek isimlere. Bizi ilgilendiren tarafı Kocaeli örgütündeki tablo. İl başkanlığı seçimi nedeniyle ikiye bölünen CHP’de, kurultay delege listesi de çok dengesiz ve bana göre haksız şekilde oluşmuş gözüküyor.

Örneğin; İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar kurultay delegeleri arasında değil…

Örneğin; Haydar Akar ile Tahsin Tarhan’ın il olsun dediği Gebze İlçe Başkanı kurultay delegesi değil…

İl olmaya layık gördüğünüz ilçede sizi temsil eden ilçe başkanı kurultayda oy kullanamayacak! Tezada bakar mısınız?

Bunların yerine kimler listede var derseniz, bunlardan biri Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak…

Koçak, özellikle İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e destek için küfürlü paylaşımıyla dikkat çekmiş, bu paylaşımı uzun süre kaldırmamakta direndiği için birçok CHP’linin de tepkisini toplamıştı.

Peki, sizler CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak’ın İZGAZ’da çalışırken 2008 yılından işten atıldığını biliyor muydunuz?

 

ÇOK AĞIR SUÇLAMA

Koçak’ın işten atılma nedeni ise zimmetine para geçirme suçlamasıydı. İZGAZ’da Müşteri Hizmetleri Elemanı olarak çalışırken o dönem her aboneden 400-500 lira gaz açma parası aldığı, sistem çalışmıyor diyerek elden aldığı bu paraları zimmetine geçirip, kurum hesabına yatırmadığı ve bu yolla kurumu ve müşterileri zarara uğrattığı tespit edilmişti.

Çok sayıda şikayet dilekçesi üzerine inceleme başlatan İZGAZ’ın 11 Eylül 2008 tarihinde “Ahlak ve iyi niyet kuralına uymayan haller ile işverenin iyi niyetini kötüye kullanma” gerekçeleriyle Koçak’ın iş akdini sonlandırdı.

Koçak, bu suçlamayla Ağır Ceza’da da yargılandı. Yargı sonucu ne oldu, aklandı mı, istemediği bir sonuç mu bilmiyorum, Koçak’ın buna rağmen son dönemde parti içinde yükselişi dikkat çekici. Diğer tarafta başta belirttiğim gibi CHP’de bu kurultayda büyük ilçeleri temsilen ilçe başkanları kenarda beklerken, Koçak gibi hızlı yükselen isimlerin oy kullanacak olması ilginç. Bakalım bu delegelerin seçtiği genel başkan CHP’ye ne kazandıracak hep birlikte göreceğiz.

 

 

 

 

 

 

CHP’li gençleri tutmaya başladım

 

 

CHP’de açıkçası bir değişim söz konusu.

Milletin anladığı bir dil vardı, her ne kadar bazen bizim ana muhalefetimiz bu dile yakınlaşmaya başlasa da bu çok kısa sürüyor. Fakat bu yaklaşım bile ister istemez CHP’ye doğru olumlu düşünmeye sevk ediyor bizleri.

CHP’nin en büyük problemi aşırı radikal olması.

İşin ilginci bu radikallik özellikle partinin gençleri arasında çok fazla. Hatta bazı kesimler bu gençlik duruşunu militanlık gibi yargılıyor.

Katılırız ya da katılmayız, orası ayrı.

Fakat yine CHP’nin bu gençlik yapılanmasında ciddi manada bir farklılık ortaya konulmaya başlandı. Belki altlarda bir yerde hala radikallik vardır, fakat artık halkın ne istediğini bilen ve buna göre hareket etmeyi zaruret gören bir yapı ortaya çıktı.

 

xxx

 

Ayrıca bu gençlik yapılanması çok aktif. Kendi aralarında çok aktifler. Fakat bu sınırlı bir aktiflik.

Çünkü sahaya ve millete aynı coşkuyu henüz veremiyorlar.

Zaten AK Parti gençliği ile CHP’nin gençlik yapılanması arasındaki fark burada. İktidarın gençlik potansiyeli sahada da çok etkili.

Evet, CHP’li gençler Derince’de maske dağıtabiliyorlar…

Ya da Körfez İlimtepe’ye çıkıp mesire alanında milletin bıraktığı çöpleri toplayabiliyorlar.

Bunların dışında yapıları içinde yanlarına büyük yöneticileri de alarak kendilerini dağa bayıra vurabiliyorlar.

Ancak bunun yansıması da, sonucu da millette çok fazla olmuş.

Lakin olmasa bile ilgi görmeye başladığını bilin.

Kısacası benim dikkat çekmek istediğim şey CHP’li gençlerin bir parıltı olduğu ile ilgili. Partilerin gençlik yapılanmalarını yakından takip eden bir medya mensubu olarak şunu söylüyorum ki, bu şekilde devam edilmesi halinde kendi aranızda yaşadığınız bu güzel anları, ortaya çıkan görüntüleri ve coşku sahaya da yansıyabilir.

Katılım ve destek anlamında bir yenilik sağlanacaksa bu böyle olur.

 

KÜÇÜK BİR UYARI!

Öte yandan şu uyarıyı da yapmadan geçemeyeceğim…

CHP her zaman toplum gözünde, zenginlerin bir araya geldiği, elit takılan bir siyasi yapı gibi algılandı. Anladığımız kadarıyla gençlik yapılanması bile belki kendilerinden, belki de ailelerinden kaynaklı olarak biraz daha ekonomik rahatlık içindeki insanlardan oluşuyor.

Tavsiyem bunu millete çok yansıtmayın.

Mütevazı olmakta fayda var. Bazen halk gibi olmakta fayda vardır…

 

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Mehmet ÖZMEN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA