Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 10.08.2020 SAAT 03:18:17
Advert
 
Serkan ÜLDEŞ

Kendini “Mesih” ilan eden hadsiz!

 

 

22 Temmuz Çarşamba günü Demokrat Kocaeli Gazetesi’nin manşet haberinde, benim imzam ile kamuoyunun dikkatini çeken bir haber yer aldı.

Bu haberi önce bir hatırlamanız için kısa bir özet geçmek istiyorum…

AK Parti 27. Dönem Kocaeli Milletvekili Aday Adayı İbrahim Karakoyun, kendini Mesih ilan etti.

Bu konu bana göre Kocaeli’nin en önemli konularından…

Aslında sadece Kocaeli için değil, tüm İslam alemi için önemli.

İbrahim Karakoyun mesajında ne diyor merak ediyor musunuz?

Yakınlarına, vatandaşa ne vaatte bulunuyor merak ediyor musunuz?

Gelin beraber irdeleyelim

Karakoyun mesajında aynen şu ifadelere yer veriyor;

Selamün aleyküm!” bir sahte Mesih olarak Müslümanların birbirini görünce hitap ettiği şeklide hitap etmesi, dinimizle nasıl dalga geçtiğini gözler önüne seriyor.

Ve devam ediyor…

“Ben 27. Dönem Kocaeli AKP Milletvekili Aday Adayı İbrahim Karakoyun. Ahir zamanda gelecek olan Mesih. Seçim zamanı geldiği zaman AKP’ye oy vermek yok, lafımı dinleyin, itaat edin ve bunu tüm arkadaş ve akrabalarınıza söyleyin, teşekkürler. Allah hayatınızı Allah’ın koyduğu emirlere göre yaşamanızı ister. Bu şekilde kendimi TBMM’ye aldırmam gerekli”

Bu nasıl bir kendini bilmezlik, nasıl bir abes durumdur…

 

İSLAM DİNİNDE MESİH İNANCI

Son dönemler din konusunda, bu tarz haberle oldukça fazlalaştı. Bana göre bu haberlerin çıkması ile birlikte İslam dininin temelleri zedeleniyor ve İslam dini itibarsızlaştırılıyor!

Diyanet İşler Başkanlığı’nın bu tarz olaylara bir çözüm bulması gerekmektedir. Türkiye’de bu tarz konuların önüne geçilmesi adını bir cuma hutbesinin konusu “İslam dininde Mesih inancı” işlenebilir.

Bu konuya ayrıca farklı bir açıdan bakmak gerekmekte, kendini Mesih ilan eden kişinin siyasi bir partinin aday adayı oluşu;

Aslında en çok üzerinde durmamız gerek konunun bu olmalı…

Milletvekilliği aday adaylığının, belediye başkan aday adaylığının nasıl olduğunu ve hangi kriterlere bakıldığının siyasi partilerin kamuoyunu aydınlatması gerekmektedir.

Benim bu konuyu irdelemem lazımdı…

Siyasi hayatı boyunca partilerin tüzükleri konusunda her şeyi bilen biri ile bu konuyu konuşmam gerekliydi…

Şüphesiz bu kişi benim için AK Parti Milletvekili Sayın Sami Çakır’dı.

Bu durumun hemen İslam dinine, hem de partiye ne kadar zarar verdiği konusunda kesinlikle beni bilgilendireceğini biliyordum.

Sayın Sami Çakır’la bu konuyu enine boyuna tartıştık!

Sayın Çakır, milletvekilliği sürecinin nasıl olduğunu ve keskin köşelerini şu ifadeler ile cevapladı;

“Siyasi partilerin iç tüzüğü ve mevzuatında ilk olarak üye olunuyor ve daha sonra aday adayı olabiliyorsun. Aday adaylık sürecinde adli sicil kaydını hazırlayıp partiye teslim ediyorsunuz. Herhangi bir sabıka kaydı varsa müracaat edemiyorsunuz. Ücret konusunda ise bizim partimizde, kadınlardan yüzde 50 ve engelli bireylerden ise herhangi bir ücret alınmıyor.”

Sayın Çakır, aday adaylık sürecini anlatmıştı ama benim merak ettiğim bu tarz insanlar için neler yapıldığıydı.

O konu hakkında ise Çakır;

“Zor bir süreçten geçiyoruz, bu tarz olaylar ve sıklıkla yaşanıyor. Bana göre bu tarz olaylarda Diyanet’i göreve çağırmak lazım, yanlış bilgilendirme yüzünden suç duyurusunda bulunması gerekmektedir. Kendini peygamber ilan ediyor bu konuda ne yapmalıyız demesi gerekiyor.”

Bu konuda kesinlikle Sayın Çakır’a katılıyor, bu kişiler hakkında Diyanet’in bir şeyler yapmalıdır.

Son dönemde rant için, partilerden yararlanmak isteyip fotoğraf çektirmek isteyenler hakkında Sayın Çakır’ın, ne diyeceği de beni meraklandırıyordu; 

Kimsenin onlara itibar ettiği yok, bunların aday adayı olması bir şey ifade etmiyor. Önemli olan vatandaşın gönlünde hoş bir seda bırakmasıdır. Resim çekse ne olur, çekmese ne olur, toplum artık her şeyin farkında ve her şeyi görüyor.Fotoğraf çekmesi falan, rüzgarla uçar gider. Hafızlarında bir kartvizit bir fotoğraf onlar zaten bir yere gidemiyor”

Kesinlikle doğru, toplum her şeyin farkında ve her şeyi görüyor. Bu tarz saçmalıklara da asla inanmaz. İslam dinini itibarsızlaştırmaya çalışan kişiler her zaman olacaktır, bu konuda bize düşen ise bilinçli bir toplum yapısına ulaşmaktır.

Sayın Sami Çakır’a kamuoyu adına teşekkür ediyorum.

 

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Serkan ÜLDEŞ yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA