Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.09.2020 SAAT 20:01:55
Advert
 
Levent KILIÇARSLAN

LİG BAŞLIYOR.....

 

2020-21 sezonu , kısmetse bu hafta oynanacak maçlarla başlıyor.Konulan “her yıl şampiyon olma” hedefine uygun olarak transfer çalışmaları yapılıyor.Tranferleri yapanlar oluşturulan kadronun başarı ve başarısızlığından da sorumlu olacaklardır elbet.Bugüne kadar yapılanlardan gördük ki “İzmit'in çocuğu herkese yetmiyormuş” maalesef takımda neredeyse İzmit'li kimse kalmadı.Tıpkı , geçmişte zaman zaman bu yanlışı yapıp, önemli sıkıntılara düştüğümüz dönemler gibi....

 

Oysa Türkiye'de çeşitli takımlarda oynayan o kadar çok İzmit'li futbolcu varki.Biz , bırakın onları almayı elimizdekileri bile gönderiyoruz.Hep söylüyorum “kendilerini Kocaelispor yöneticiliğine layık görenler” futbolcu gençlerimizi takıma layık görmüyorlar.Bu düşünce ve uygulamaya oldum olası hep karşı olmuşumdur.Temeli oluşturulmayan yapılar hep çökmüştür zaten bizde çöktük ve yeniden kalktık.Peki kim kaldırdı ??? Bahri YAVUZ kardeşimiz ve ekibi yani İzmit'in çocukları.Oynayanlar,iki kez play-off başarısına ulaşanlar kimlerdi ???? Onlar da İzmit'in çocukları.Peki geçen yıl şampiyonlukta en çok emeği geçen kimlerdi??? yine İzmit'in çocukları.Geçmişe dönersek,Kocaelispor'un her başarısında “İzmit'in çocuklarını” görürüz.Ama ne hikmetse  kendi çocuklarımıza bir türlü güvenmiyoruz.Oysa bu ilde her türlü başarıya ulaşabilecek insanlar var,yeterki onlara imkan sağlayalım.Her lig yükseldiğimizde kapının önüne koymayalım.

 

Şimdi aklıma şu geliyor,Yoksa bu slogan tribünlerdekilerin kendilerini yüceltmek için kullandığı bir övgü mü oldu??? Zira taraftar o kadar çok kulübün içindeki neredeyse herşeye karar verme yetkisi isteyecek.Zaman zaman da yönetime sert çıkışlar yapıyor.Korkarım sezon içerisindeki teklemelerde araya “kara kedi” girmez...Basının REYTİG,kişilerin nefsani olarak ÖVÜLME isteğine bağlı olarak ülkemizdeki TARAFTAR GÜZELLEMESİ modası hem kulüp hem de kamu yöneticilerini yanlışa sürüklüyor.Sonuçlar ortada olduğu halde aynı yanılışlara devam ediliyor.

 

Geçen yıldan bu yana transfer çılgınlığı yaşıyoruz.Yirminin üzerinde oyuncu geldi ve daha da gelecek.Şimdi soru şu , İnşaAllah şampiyon olup 1.lige çıktığımızda , (orada da şampiyonluğa oynama hedefimiz olduğundan) kurulan bu kadronun kaç tanesi o kadroda yer alabilecek???

 

Transfer işlerine karar verenler,bunları alırken hangi kriterlere göre,hangi öngörülere göre kararlar aldılar???  Hocanın istekleri bunlar ise,şimdiden söyleyeyim “hocam bu sezon işin zor”.Bu kenti şampiyon olmaya o kadar kitlediler ki en küçük başarısızlıkta fatura sana kesilir,bilesin.

 

 

Hazırlık maçları da gösterdi ki henüz lige hazır değiliz.Hazır olmak için en az altı hafta daha lazım.Bu dönemi en az kayıpla geçersek,önümüze daha inançlı bakabiliriz.Kocaelispor bir marka,her takım bize karşı daha motive oynayacak,maçlarımızın hepsi zorlu geçecek.Sabırlı ve sakin olmalıyız.Geçen yılki gibi ligi koparır gideriz olmayacak.Şampiyon olmak ligler yükseldikçe zorlaşır.bunu en iyi bilen camia da biziz.

 

 

 Genel kurul yapıldı,Mevcut başkan sn.Hüseyin ÜZÜLMEZ yenilenmiş bir kadro ile tekrar yönetime geldi.Hayırlı olsun.Bütçe 30 milyon TL olarak belirlenmiş.Oldukça iyi rakam.Seyircin olmayacağı ortamda bu rakamı denkleştirmek önemli.Burada da BŞB başkanı sn.Tahir BÜYÜKAKIN devreye giriyor.Kocaelispor'lulundan hiç şüphe duymadığım Tahir beyin tıpkı yine Kocaelispor'lulundan şüphe duymadığım sn.Sefa SİRMEN'in yaptığı hataya düştüğünü görüyorum.

 

Sayın başkan girdiğiniz her ortamda “Kocaelispor kurumsal olmalıdır” diyorsunuz da bunun için ne yapıyorsunuz? Mevcut Kocaelispor yönetiminin ufku buna yetmez.Sizin etrafındaki tavsiyecilerin de boyu yetmez.Bir kere kulüpler kurumsal olmadan önce TİCARİ BİR KURULUŞ olmalıdır.Bu olursa zaten kurumsal olur.Futbol endüstrisinin şartlarını bilen insanları dinlemenizi tavsiye ederim.Kocaelispor'a aktardığınız her kuruş bu kentin parasıdır.Geçmişte de olduğu gibi çar-çur edilmesinin vebali de sizindir.

 

ARMA TARTIŞMASI ?????

Kim niye başlattı bilmem.Bildiğim şu ki KOCAELİSPOR kent markası ve malıdır hiçbir kişi ve/veya kuruma maledilemez.Armadaki üç yıldız ,kurucu üç takımı.Sağ üst köşedeki dili çark ikonu da Kocaeli'nin sanayi kenti olmasını temsil eder.1966'dan beri böyledir,bugüne kadar da hiç bir tartışma konusu olmamıştır.Ülkenin içine düştüğü siyasi kaosu Kocaelispor'a da sıçratmak en azından GAFLETtir.Herkes haddini bilsin ve gereksiz kahramanlıklara soyunmasın...

Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Levent KILIÇARSLAN yazıları
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5593 TL 7.5292 TL
Euro
EURO
8.9590 TL 8.9232 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA